fbpx

Najlepsze suplementy diety na paznokcie

Na rynku pojawia się wiele suplementów diety. Jedne z najczęściej wybieranych przez kobiety, to preparaty na wzmocnienie i odżywienie paznokci. Jest ich naprawdę wiele, ale nie wszystkie są skuteczne. Takie preparaty różnią się od siebie składem, skutecznością i działaniem. Jednak przez ich mnogość nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jaki preparat będzie miał najlepsze działanie i jaki najlepiej wybrać. Czas więc dowiedzieć się, które suplementy diety mają najskuteczniejsze działanie. Specjalnie dla was przedstawiamy listę najważniejszych składników odżywczych, które koniecznie powinny znaleźć się w suplementach diety na paznokcie, by miały one skuteczne i bezpieczne działanie.

Witamina C na łamliwe paznokcie

Kiedy pojawia się u nas problem z łamliwymi paznokciami, to znak, że w organizmie może dochodzić do niedoborów witaminowych. Jedną z głównych witamin, która odpowiada za mocne i silne paznokcie, które nie są tak podatne na łamanie, jest witamina C. Przyczynia się ona do zwiększenia produkcji kolagenu, który ma za zadanie wzmacniać i odżywiać płytkę paznokcia. Jest on również ważny dla zachowania elastyczności paznokci i skóry. Warto więc sięgać po suplementy diety z witaminą C, ponieważ ma ona skuteczne działanie nie tylko na pracę układu odpornościowego, ale również na paznokcie i skórę.

Witamina A – nawilżająca i wygładzająca płytkę paznokcia

U wielu kobiet pojawić się może problem z przesuszoną płytką paznokcia, która zaczyna rogowacieć. Przez to na jej powierzchni pojawiają się prążki poprzeczne lub podłużne, które wyczuwalne są pod dotykiem. Nie wygląda to estetycznie, a do tego sprawia, że manicure nie jest tak długotrwały i efektowny. Zrogowacenia na płytce paznokcia nie pojawiają się bez przyczyny, powodem tej dolegliwości może być niedobór witaminy A. Jest to składnik odżywczy, którego zadaniem jest nawilżać i wygładzać płytkę paznokcia. Jeśli więc masz taki problem, to koniecznie poszukaj suplementów diety z witaminą A. Ma ona niezastąpione działanie i w odpowiednich dawkach jej suplementacja jest bezpieczna dla zdrowia.

Witaminy z grupy B – wspomagają wzrost paznokci

Każda kobieta marzy o długich i silnych paznokciach. Jednak ich wzrost jest naprawdę długi. U przeciętnej kobiety paznokcie rosną zaledwie dwa milimetry przez kilka tygodni. Jest to bardzo mało, przez co ich zapuszczanie staje się długotrwałe. Warto również pamiętać, że im dłuższe są paznokcie, tym stają się słabsze i bardziej narażone na uszkodzenia. Jeśli jednak chcemy mieć piękne i długie paznokcie, które się nie łamią i nie rozdwajają, to warto sięgnąć po witaminy z grupy B. Ich niedobór może przyczynić się do słabego wzrostu paznokci i ich silnego osłabienia. Warto więc sięgnąć po suplementy diety z tym składnikiem.

Witamina E – zdrowe i piękne paznokcie

Nie bez powodu witamina E nazywana jest królową młodości. Ma ona zbawienne działanie na pracę skóry i jej wytworów, czyli paznokci i włosów. Witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu przyczynia się do szybszego usuwania wolnych rodników z organizmy. Ma ona również zmniejszać ich negatywne działanie na organizm. To wszystko sprawia, że witamina E przyczynia się do spowolnienia procesów starzenia się skóry, paznokci i włosów, a to sprawia, że wyglądają one młodo i zdrowo. Dodatkowo jest to witamina, która silnie odżywia paznokcie, przyczyniając się do poprawy ich wyglądu.

Witamina D – na zdrowe paznokci

W suplementach diety na paznokcie nie powinno zabraknąć witaminy D, która reguluje i wspiera pracę całego organizmu. Ma ona zbawienne działanie na pracę tkanek, dzięki czemu przyczynia się do szybkiego odżywienia i poprawienia kondycji paznokci. Jednak to nie wszystko, jest ona również potrzebna, by inne składniki budulcowe lepiej przyswajały się z układu pokarmowego do krwi. Witamina D ma za zadanie zwiększać przyswajalność wapnia. Pamiętaj, że jeśli zabraknie w twojej diecie tego składnika, to mogą pojawić się problemy z kruchymi i słabymi paznokciami. A warto wiedzieć, że niemal połowa naszego społeczeństwa cierpi z powodu niedoborów witaminy D, więc sięgnięcie po suplementy diety na paznokcie z tym składnikiem odżywczym, na pewno będzie dobrą decyzją.

Witamina H – na wzrost i poprawę kondycji paznokci

W suplementach diety na zdrowe paznokcie często znajdziemy biotynę. Nie bez powodu ta witamina jest odpowiedzialna za poprawę kondycji paznokci, skóry, a także włosów. Często zaleca się robienie kuracji z witaminą H, by poprawić wygląd i przyczynić się do szybkiego wzrostu paznokci. Ze względu na to, że paznokcie rosną powoli, to konieczne jest przyjmowanie biotyny przez sześć miesięcy, by miała ona szansę ponownego odbudowania płytki paznokcia od samej jej podstawy do czubka. Taka kuracja sprawi, że kondycja paznokcia znacząco się poprawi, ponieważ wzrośnie on na nowo, dodatkowo będzie odżywiony. Jeśli więc szukasz dobrego preparatu na paznokcie, to konieczne wybieraj te, w których znajdzie się biotyna.