O paznokcie można dbać nie tylko od zewnątrz – używając odżywki i innych preparatów przeznaczonych do zewnętrznego używania, ale także od wewnątrz. Ranking tabletek na paznokcie pomoże Ci wybrać najlepszy produkt.

Sprawdziliśmy, które suplementy diety są najbardziej skuteczne i warte uwagi konsumentek. Wzięliśmy pod uwagę nie tylko kryterium ceny, ale również bogaty skład, charakter wykorzystanych składników oraz sposób działania. W taki sposób powstał nasz ranking tabletek na paznokcie.


Grinday Look Up

Look Up jest suplementem diety łatwym w użyciu. Wystarczy codziennie stosować dwie kapsułki tego preparatu, aby zauważyć rezultaty. Co więcej, w przypadku zakupu więcej niż jednego opakowania można uzyskać rabat i nieco zaoszczędzić. Produkt zawiera bezpieczne i naturalne składniki – ekstrakt ze skrzypu polnego, ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej, EVNolMax™, BioPerine®, Selen – Selenium SeLECT®, ekstrakt z bambusa, biotyna, witamina C i E, cynk i miedź. Oprócz tego, że Look Up jako wieloskładnikowy preparat poprawia kondycję paznokci, przyczynia się do poprawy wyglądu skóry i włosów.

Look Up jest suplementem wegańskim o czystym składzie.

Więcej o produkcie na stronie producenta.


Skrzypovita

Skrzypovita jest preparatem, który należy stosować raz dziennie. Mechanizm działania Skrzypovity obejmuje poprawę stanu paznokci, włosów i skóry. W skład suplementu diety wchodzą ziołowe składniki oraz witaminy z grupy B, witamina A, L-metionina oraz kwas para – aminobenzoesowy. Skład tego produktu obejmuje również cynk. Skrzypovita zawiera więcej witamin, ale mniej istotnych składników – nie znajdziemy tam ekstraktu z bambusa, ani miedzi i siarki organicznej. Nie mamy też co liczyć na rabaty w przypadku zakupu więcej niż jednego opakowania – chyba że mamy szczęście i trafimy na wyjątkową promocję w aptece stacjonarnej lub internetowej.


Olimp Selen 110 mikrogramów

Olimp Selen 110 mikrogramów to suplement diety zawierający jeden składnik, ale za to o bardzo ekonomicznym charakterze. Ten produkt pomoże kobietom zmagającym się z niedoborem selenu w organizmie – przyczynia się on do osłabienia kondycji paznokci. Jedno opakowanie zawiera 120 tabletek, a kosztuje tylko 12 zł. Problem w tym, że zakres jego zastosowania jest bardzo ograniczony. Jeżeli użyje go osoba, która zmaga się z niedoborem miedzi bądź krzemu, a nie z niedoborem selenu, kuracja niestety nie przyniesie rezultatów. W przypadku, gdy osłabiona kondycja paznokci jest spowodowana niedoborem selenu, ten produkt będzie strzałem w dziesiątkę.


Skrzyp + Vit z Bambusem

Skrzyp + Vit z Bambusem jest produktem poprawiającym wygląd skóry, włosów i paznokci. Wzmacnia on płytkę paznokci, ale nie na tym się koncentruje. Większość składników tego suplementu diety wspiera produkcję włókien kolagenowych. Wystarczy stosować jedną tabletkę dziennie – jedno opakowanie wystarczy na dwa miesiące. Minusem tego produktu jest natomiast brak zawartości siarki i miedzi. Suplement diety zawiera ekstrakty z bambusa, skrzypu polnego i liści pokrzywy. W składzie produktu znajdziemy również biotynę, witaminę B1, witaminę C i cynk.


Vitadiet Dervit

Dervit produkowany przez Vitadiet jest wieloskładnikowym preparatem, który poprawia stan paznokci, a także kondycję włosów i skóry. W składzie Vitadiet znajdziemy ekstrakt ze skrzypu polnego, ekstrakt z pokrzywy, inulina, witaminy: A, E, B1, B2, B6, H oraz niacyna. Dopełnieniem tej kompozycji są żelazo i cynk. Brakuje miedzi i ekstraktu z Bambusa oraz witaminy C. Należy zaznaczyć, że witaminy z grupy B mają bardzo istotny wpływ na stan włosów i skóry, a nieco mniejszy na kondycję paznokci. Suplement diety powinien być stosowany codziennie – zalecana dawka wynosi ok. 1 – 2 tabletki dziennie.


Włosy Skóra Paznokcie Kompleks Superior Singularis

Preparat o (zbyt) długiej nazwie zawiera głównie witaminy i minerały. Podstawowymi składnikami tego preparatu są biotyna, cynk i witamina A. Receptura suplementu diety obejmuje również ekstrakt z pokrzywy, miedź i ekstrakt z pieprzu czarnego, aminokwasy, drożdże, ekstrakt z bambusa i siarkę. Ekstrakt z pieprzu czarnego (Bioperine) nie wpływa na kondycję paznokci w bezpośredni sposób. Jego zadaniem jest poprawa wchłaniania pozostałych komponentów. Preparat kosztuje 64 zł, a każdego dnia należy stosować dwie kapsułki, więc jedno opakowanie (60 kapsułek) wystarczy tylko na jeden miesiąc. Trzymiesięczna kuracja to koszt rzędu 180 zł. Preparat choć wieloskładnikowy nie zawiera cennych antyoksydantów – witaminy C i E.


L’biotica Włosy i Paznokcie

L’biotica Włosy i Paznokcie jest suplementem diety dostępnym w bardzo dobrej cenie (25 zł/30 tabletek). Jego działanie nie obejmuje jednak poprawy kondycji skóry, o czym wprost informuje producent w nazwie i opisie działania preparatu. Receptura tego suplementu diety obejmuje witaminy z grupy B, witaminę A i C, witaminę D3, witaminę E i biotynę. Oprócz składników witaminowych znajdziemy tam również składniki mineralne – jod, cynk, żelazo, miedź, mangan, selen, molibden i krzem. Skład uzupełniają metionina, algi morskie, zielona herbata, pokrzywa i skrzyp polny.