fbpx

Jakie zabiegi niszczą paznokcie?

Zabiegi na paznokcie mają na celu nie tylko ich pielęgnację, ale przede wszystkich zmianę ich wyglądu. Wiele kobiet często maluje sobie paznokcie lub wykonuje inne zabiegi upiększające u kosmetyczki. Jednak nie wszystkie te zabiegi są bezpieczne, a ich częste wykonywanie może być nawet szkodliwe.

Łamiące się paznokcie, rozdwajająca się płytka i zgrubienia, to przyczyna zabiegów upiększających. Zanim więc udasz się do kosmetyczki, koniecznie sprawdź, jakie zabiegi kosmetycznie nie są dobre dla twoich paznokci i mogą się przyczyniać do ich zniszczenia. Dowiemy się również, jak postępować, by zmniejszyć ryzyko pojawienia się zmian na paznokciach, po wykonaniu manicure.

Manicure hybrydowy – czemu szkodzi na paznokcie

Wiele osób uważna, że hybrydy nie są przyczyną zniszczonych paznokci. A jednak często po ich zdjęciu, na paznokciach pojawiają się przebarwienia, a płytka jest silnie przesuszona. Przyczyn tego jest wiele. Po pierwsze jeśli hybryda nie jest wykonywana w prawidłowy sposób, to niestety zniszczenia pojawią się zawsze.

Jeśli nie mamy doświadczenia w robieniu tego typu manicure, to najlepiej udać się do kosmetyczki, by zajęła się tym osoba profesjonalna, która wie co robi. Jednak to wcale nie oznacza, że po zdjęciu hybryd paznokcie nadal będą zdrowe. Po pewnym czasie hybryda zaczyna odpryskiwać, tak jak zwykły lakier. A wiele kobiet zaczyna wtedy zdrapywać lakier z płytki paznokci. Jest do błąd, który popełnia wiele kobiet, a przyczynia się on do dużego zniszczenia i naruszenia płytki paznokcia. Staje się ona słaba i skłonna do złamań.

Hybryda powinna być zdjęta przy pomocy specjalnego zmywacza do paznokci. Po zdjęciu hybryd w odpowiedni sposób paznokcie i tak są osłabione, więc najlepiej je wzmocnić. Są jednak kobiety, które robią zabieg manicure jeden za drugim, przez co płytka paznokcia nie ma czasu na odpoczynek i regenerację. Wszystko to sprawia, że paznokcie nie dobrze znoszą zabieg manicure hybrydowy.

Po każdym zabiegu najlepiej odczekać dwa-czerty tygodnie, zanim zdecydujemy się na ponowne jego wykonanie. A przez te czas najlepiej zadbać o to, by płytka paznokcia, była jak najlepiej odżywiona, nawilżona i zregenerowana.

Malowanie paznokci – nie rób tego zbyt często

Kobiety często malują sobie paznokcie zwykłymi lakierami. Nie jest to zabieg szkodliwy, a jednak jego wykonywanie zbyt często może sprawić, że paznokcie zaczną się osłabiać. Nie jest to wina lakierów, ponieważ one nie przyczyniają się do zniszczeń, jeśli oczywiście wybierzemy dobrej jakości produkt.

Przyczyną zniszczeń są zmywacze do paznokci, których trzeba użyć do zdjęcia lakieru. Mają one w sobie wiele chemicznych substancji, a ich skład jest wysuszający. Tak więc jeśli często go używamy, to płytka paznokcia staje się słaba i przesuszona, a to przyczynia się do jej kruchości i skłonności do złamań. Lepiej więc nie często używać tego produktu.

Nie oznacza to jednak, że zamiast zmywacza mamy używać przedmiotów do zerwania lakieru z paznokcia. Takie zachowanie jeszcze gorzej wpływa na zdrowie paznokcia, przyczyniając się do jego rozdwajania. Najlepiej jeśli lakier na paznokcie będziesz nakładać co jakiś czas, ale często będziesz sobie robić przerwy od domowego manicure. Jest to ważne, ponieważ paznokcie muszą mieć czas na odpoczynek, by móc się regenerować.

Pamiętaj również, że przy wyborze lakieru i zmywacza możesz wybrać te, które mają łagodniejszy skład i dodatkowo odżywiają, czy też nawilżają.

Obcinanie paznokci nożyczkami

Jest to zabieg pielęgnacyjny na paznokcie, kilka razy w miesięcy każda kobieta go wykonuje u paznokci u stóp i rąk. Zbyt długie paznokcie szybciej się łamią lub przeszkadzają w pracy i wykonywaniu niektórych zadań domowych. Dlatego decydujemy się na ich skrócenie. Kobiety często używają do tego nożyczek, ponieważ jest to najwygodniejszy sposób na obcinanie paznokci. Jednak niestety ich używanie negatywnie wpływa na zdrowie naszych paznokci.

Przyczyniają się one do naruszenia ich krawędzi, przez co staje się ona osłabiona i zacznie się rozdwajać. Znacznie lepiej użyć do tego zabiegu obcinacza. Taka sama sytuacja pojawia się u paznokci u rąk i u nóg.

Piłowanie paznokci

U kosmetyczki i w domu często piłujemy paznokcie. Jest to zabieg, który przyczynia się do wyrównania płytki paznokcia oraz nadania odpowiedniego kształtu jego krawędzi. Często robimy to samodzielnie, jednak kiedy udajemy się do kosmetyczki, ona również przed nałożeniem hybrydy, czy żelu stara się ładnie wypiłować paznokcie. Nie jest to dobre posunięcie. Przyczynia się do naruszenia struktury paznokcia, przez co staje się ona silnie osłabiona.

Piłowanie paznokci, zwłaszcza metalowym pilniczkiem sprawia, że paznokcie zaczną się łamać i rozdwajać. Jeśli już chcemy, by nasze paznokcie miały idealny kształt, to najlepiej jeśli użyjemy do tego odpowiednich narzędzi. Najlepiej sprawdzą się pilniczki szklane lub papierowe. One najmniej naruszają paznokcie i nie niszczą ich tak bardzo, więc koniecznie zaopatrz się w nie i zwracaj uwagę jakiego pilniczka używa kosmetyczka.