fbpx

Zdrowe paznokcie, a zabiegi kosmetyczne

Zdrowe i piękne paznokcie to marzenie każdej kobiety. Jeśli chcemy je mieć, to konieczne jest zastosowanie się do zasad odpowiedniej pielęgnacji. Jednak w niektórych sytuacjach, jeśli chcemy w szybki sposób zregenerować płytkę paznokcia i nadać jej zdrowego wyglądu, konieczne jest udanie się do kosmetyczki, która może wykonać zabieg upiększający i regenerujący. Są to silne zabiegi, które przyczyniać się będą do poprawienia wyglądu płytki, nadają jej zdrowego blasku, a także przyczynią się do jej znaczącego wygładzenia i wzmocnienia.

Dziś dowiemy się, jakie zabiegi kosmetyczne najlepiej wykonywać i dlaczego warto to robić. Warto jednak również wiedzieć, jakie zabiegi u kosmetyczki mogą przyczyniać się do ich zniszczenia.

Zabiegi z parafiną na dłonie i paznokcie

Zabiegi z parafiną są jednymi z najlepszych na paznokcie. Idealnie sprawdzają się one na zimę, ponieważ wtedy skóra potrzebuje większego odżywienia. Ciepła parafina sprawia, że skóra i paznokcie zaczynają się rozgrzewać, a pory zaczynają się otwierać. Dzięki temu składniki odżywcze znacznie szybciej i w większych ilościach wpływają do skóry i paznokci silnie je odżywiając.

Warto pamiętać, że parafina przyczynia się do powstawania warstwy ochronnej na skórze i płytce paznokcia, dzięki czemu są one odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Parafina ma silnie wzmacniające działanie na paznokcie. Sprawia ona, że ich płytka staje się wyraźnie twardsza i wygładzona. Dzięki temu nie łamie się ona tak łatwo.

Składniki odżywcze z parafiny i kremów błyskawicznie wchłaniają się do paznokci i odżywiają je, przyczyniając się do znaczącej poprawy ich wyglądu. To przyczynia się do tego, że paznokcie zaczynają szybciej rosnąć. Zazwyczaj u kosmetyczki parafina łączona jest z kremami i maseczkami o działaniu odżywiającym i ochronnym.

Zalecane są szczególnie grube i tłuste maseczki, które mają silne działanie odżywcze. A dodatkowo maseczki powinny być tłuste, ponieważ jest to dodatkowa ochrona dla skóry i paznokci przed wysoką temperaturą parafiny. Zabieg ten jest szczególnie przyjemny i pozwala na odpoczynek i relaks.

Manicure japoński

Na manicure japoński możemy udać się, kiedy naszym problemem jest słaba i łamliwa płytka paznokci. Na początku tego zabiegu, w płytkę paznokcia wcierana zostaje specjalna pasta odżywiająca, która składa się z alg, krzemu i cynku. Ma ona za zadanie poprawić i zregenerować płytkę paznokcia. Potem wcierany jest puder ryżowy, który ma za zadanie utrwalić efekt zabiegu. Ma on również przyczynić się do zmniejszenia ryzyka spłukania pasty z algami z płytki paznokcia.

To dwa zabiegi, które następnie zakończone są polerowaniem płytki paznokcia. Do tego zadania używana jest specjalna gąbeczka. Po tym zabiegu płytka paznokcia staje się twardsza i gładsza. Zasługą jest użycie cynku, który ma za zadanie utwardzić, odnowić i przyczynić się do wzrostu paznokci. Jest to doskonały zabieg, który już po pierwszym zastosowaniu znacząco poprawia wygląd paznokci.

Tego rodzaju zabiegi można robić często. Po pierwszym zabiegu, na drugi warto udać się po dwóch tygodniach, by efekty były jeszcze lepsze. Doskonale sprawdzi się to jako zabieg na zniszczone paznokcie, które często się kruszą i łamią. Każda kobieta, która ma taki problem z paznokciami koniecznie powinna udać się do kosmetyczki na zabieg manicure japoński. Nie jest on kosztowny, a daje niezastąpione efekty.

Maski na paznokcie

Maseczki kremowe innego rodzaju maseczki są dostępne u kosmetyczki, Są to podstawowe zabiegi na odnowę i odżywienie płytki paznokcia. Warto się na nie udawać, ponieważ nie są one drogie, a częściej wykonywane mogą dać naprawdę zaskakujące pozytywnie efekty.

Przed zabiegiem kosmetyczki często decydują się na wykonanie peelingu. Nie ma co się obawiać jego wykonania, ponieważ przyczynia się on do wygładzenia płytki paznokcia, a także przygotowuje go na szybsze wchłonięcie składników odżywczych, czyli na drugi etap zabiegu. Maski u kosmetyczki najczęściej bogate są w takie składniki jak:

  • Cynk,
  • Zieloną herbatę,
  • Krzem,
  • Olej kokosowy,
  • Witaminę E,
  • Witaminę A,
  • Witaminę C,
  • Witaminy z grupy B.

Manicure – szkodliwe dla paznokci

Istnieją również nieco mniej odżywcze zabiegi, które również możemy wykonać u kosmetyczki. Wiele kobiet decyduje się na zrobienie manicure hybrydowego, czy żeli na paznokciach. Same w sobie te zabiegi nie są tak silnie szkodliwe, ale ich zdejmowanie może przyczynić się do powstawania wielu nieestetycznych zmian.

Warto również pamiętać, że nie zawsze kosmetyczka wykonuje takie zabiegi w prawidłowy sposób. Może się zdarzyć, że nie ma ona pojęcia, jak wykonać owe zabiegi, przez co zakończy się tragicznie dla naszych paznokci. W celu zwiększenie ochrony i zminimalizowania zniszczeń, najlepiej wykonywać takie zabiegi raz na dwa miesiące, a nawet rzadziej.

Zakładanie hybryd, czy żelu jest silnie męczące dla paznokcia, przez co stają się one osłabione i zniszczone. Przez wykonywanie ich zbyt często może pojawić się problem z nadmiernym łamaniem się paznokci.