fbpx

Jakie zabiegi na zniszczone paznokcie najlepiej wybrać?

Problemem wielu kobiet są rozdwajające się paznokcie, które często się łamią. U wielu osób na płytce paznokcia pojawiają się przebarwienia, które wyglądają nieestetycznie. Problemy z paznokciami są częste, a nie łatwo się ich pozbyć. Uważa się, że najlepsze na paznokcie są witaminy i minerały. A jednak i zabiegi kosmetyczne są doskonałym sposobem na poprawę ich kondycji. Czas więc dowiedzieć się, jakie zabiegi kosmetyczne najlepiej wybrać, jak one działają i dla kogo najlepiej się sprawdzą. Dowiemy się również, co jest najczęstszą przyczyną niszczenia paznokci, więc i tego, czego unikać, by płytka paznokcia zawsze była zadbana.

Przyczyny niszczenia się paznokci

Niszczenie paznokci jest niemal naszą codziennością. Paznokcie każdego dnia narażone są na urazy i to przy wielu czynnościach domowych. Jeśli więc zabierasz się za myce naczyń, to koniecznie pamiętaj, by zakładać na dłonie grube gumowe rękawiczki, które będą ochraniać płytkę paznokcia przed szkodliwym działaniem chemikaliów i ich odmoczeniem.

Wiele kobiet popełnia błąd i cały czas maluje paznokcie. To również nie sprzyja ich kondycji. Nie ma to nic wspólnego z lakierem do paznokci, ponieważ nie on w tym wypadku jest szkodliwy. Mowa tutaj o zmywaczu do paznokci, który używany zbyt często może przyczynić się do wysuszenia płytki paznokcia, przez co może ona stać się krucha i może zacząć się łamać. Jeśli chcesz tego uniknąć, to rób sobie przerwy od malowania paznokci co jakiś czas.

Kolejnym błędem, który popełnia wiele kobiet, jest piłowanie w nieodpowiedni sposób. Po pierwsze nie powinno się tego robić metalowym pilniczkiem. Do tego zabiegu najlepiej nadaje się pilniczek szklany lub papierowy. Po drugie nie rób ruchów w obie strony, tylko w jedną. Taki błąd zdarza się bardzo często, a sprawia on, że płytka paznokcia zaczyna się rozdwajać. Dodatkowo problemem wielu kobiet jest to, że piłują one wilgotne paznokcie. Ważny jest również proces obcinania paznokci. Nie powinno się tego robić nożyczkami, ponieważ naruszają one końcówki paznokcia, przez co robi się on słabszy i bardziej podatny na uszkodzenia.

Wiele osób uważa, że płytki paznokcia najbardziej niszczą się przez manicure. To jednak nie do końca jest prawda. Kiedy manicure jest wykonany nieprawidłowo, to rzeczywiście paznokcie znacznie szybciej się niszczą. Tak, więc jeśli nie jesteś pewna, czy wykonujesz zabiegi manicure w prawidłowy sposób, udaj się do kosmetyczki na ten zabieg oraz poproś ją o poradę. Najczęściej przyczyną zniszczonych paznokci jest nieprawidłowo zdjęta hybryda lub żel, a także stosowanie niskiej jakości lakierów do paznokci.

Zabiegi na paznokcie

Wybraliśmy dla was trzy najlepsze zabiegi na paznokcie, które przyczyniają się do poprawy ich kondycji i dodatkowego wzmocnienia. Takie zabiegi możesz wykonać w salonie kosmetycznym.

Manicure Spa

Dla kobiet, które szukają relaksującego zabiegu na paznokcie, to idealnym rozwiązaniem jest zabieg manicure spa. Jest to rodzaj trzech różnych zabiegów, które na celu mają poprawienie kondycji paznokci, a dodatkowo relaksują i wspomagają odpoczynek. Zabieg ten składa się z francuskiego manicure, a także kąpieli parafinowej. Ostatnia część spodoba się wielu kobietom. Jest to masaż dłoni i paznokci. W ten sposób łamliwe paznokcie znacząco się wzmocnią, a dłonie i paznokcie staną się dodatkowo odżywione.

Manicure na ciepło

Jest to doskonały zabieg na poprawę wyglądu dłoni i paznokci. Sprawia on, że skóry stają się jaśniejsze i miękkie. Paznokcie zaś wyglądają na zdrowsze i silniejsze i takie też stają się w rzeczywistości. Zabieg ten dodatkowo przyczynia się do nawilżenia i odżywienia skóry dłoni. Wykonywany jest przez profesjonalistę przy użyciu kremu witaminowego, który ma dodatnią temperaturę. To dodatkowo przyczynia się do odprężenia skóry i paznokci, a także do jej uelastycznienia.

Zabieg domowy na paznokcie

Jeśli nie chcemy wydawać zbyt dużo pieniędzy na wizytę u kosmetyczki, to doskonałym sposobem na poprawienie wyglądu paznokci, jest wykonanie zabiegów domowych. Wystarczy do tego użycie olejku rycynowego, który nie kosztuje wiele, a doskonale odżywia i nawilża płytkę paznokcia. Możesz go delikatnie wcierać w płytkę paznokcia oraz skórę dłoni, dzięki czemu nawilżysz je i dodatkowo ujędrnisz.

Dobrym sposobem jest również skorzystanie z ampułek na zdrowe paznokcie. Mają one w sobie witaminę A i E. To doskonały sposób nie tylko na odżywienie i nawilżenie paznokci, ale również pobudzenie ich do wzrostu. A u kobiet, które mają problemy z przebarwieniami płytki i skórek, które często pojawiają się po manicure, to doskonałym sposobem na ich pozbycie się, jest używanie soku z cytryny i olejku rycynowego.

Nie używaj jednak samej cytryny, ponieważ może ona wysuszyć paznokcie i skórę wokół nich. Takie zabiegi nie tylko są tanie, ale również skuteczne. Możesz więc kilka razy w roku udać się na relaksujący zabieg u kosmetyczki, a kilka razy w tygodniu wykonać domowe spa dla zdrowia paznokci.